Historie a vývoj

ACROBO je originální tréninkový fitness systém soukromé školy European Fitnesssystems Professional Education. Autory tohoto nového fitness systému jsou Frank Magnus a Dorothee Mueller.

Acrobo bylo vyvíjeno v posledních 10 letech a jeho vstup na trh vyvrcholil v srpnu 2014, kdy byla poprvé presentována Class na Sommercampu EFPE na Baltrumu. Na začátku roku 2015 se konalo první školení tohoto fitness systému. Více informací o školeních naleznete na www.acrobo.net.

Acrobo silové plány jsou inspirovány v poslední době stále modernějšími cvičeními s vlastní vahou na hrazdách a v outdoorových parcích. Jejich vznik datujeme do roku 2002, od kdy existuje tzv. „Thug Workout“, ze kterého se následně roku 2006 vyvinul „Parcours“, který se dále rozvíjel do dalších skupin a podskupin cvičení obdobného charakteru „Barmasters“, „Barstars“, či „Calitshenics“.

Thug Workout byl původně tréninkem pro černé pouliční gangstery z Bronxu v New Yorku. Tito trénovali cvičení na hrazdách pro nárůst čisté síly, šikovnosti, mrštnosti a rychlosti z existenčních důvodů a to především pro jejich rychlý a nečekaný únik z krádeží a jiné trestné činnosti před policisty, kteří v autech neměli šanci jejich schopnostem úniku mimo silnice a stylem parkůru konkurovat. (Thugs – anglicky Gangster). Přesto ale byli někteří časem odsouzeni a tento druh cvičení s vlastní vahou se dále rozvíjel ve věznicích a nápravných zařízeních v USA. Zaměříme-li se blíže na tento druh cvičení, brzy zjistíme, že má vždy „nálepku“ určité sociální skupiny. Tento druh cvičení s sebou nese označení „Underdogtraining“, jedinci zabývající se tímto druhem tréninku mohou být vnímáni jako „zlý chlapci“, nebo „si hrajou na zlý“.

ACROBO to ale není! Acrobo vzniklo inspirací z Thug Workout. Acrobo je ale silně vylepšenou verzí všech výše uvedených druhů cvičení.

Cílem ACROBO je díky čisté tělesné síle, mrštnosti a dobře vyvinutému citu pro rovnováhu rozvinout fitness a schopnost výkonu na maximum, tak aby byl jedinec opravdu fit a skvěle trénován.

Kdo bude trénovat ACROBO - Education for your fitness, získá to co ACROBO slibuje: sílu, rovnováhu a dobře akrobaticky stavěnou figuru.