Jak začít?

POKUD JSTE SI VŠE PROSTUDOVALI, MÁTE URČITĚ PLNOU HLAVU INFORMACÍ VE KTERÝCH SE ČLOVĚK JEN VELMI TEŽKO ORIENTUJE.

Komplexní vysvětlení tréninkového účinku a benefitů jednotlivých sportovních systémů a lekcí nejlépe poznáte při postupném tréninku a když vše postupně zažijte na vlastní kůži.

Pro začátek je určitě nejjednodušší orientací pro každého z vás zaměřit se na dělení tréninků do tří různých kategorií, dle tréninkového efektu:

CARDIO LAB – trénink aerobní vytrvalosti, základní trénink k redukci podkožního tuku

PHYSIO WORK – trénink skeletu, trénink pro rozvoj citu pro správné držení těla a jeho funkci

STRENGTH CLINIC – trénink silový, trénink formovací, trénink k nárůstu svalové hmoty

Pojmenujte své přání. Uvědomte si svá momentální omezení a najděte si to, čím chcete začít. Pro každého se najde nějaký trénink, který mu bude hned z počátku vyhovovat. Nenechte se odradit pocitem nejistoty. Žádný učený z nebe nespadl a vše chce svůj čas. Stačí jeden druh tréninku pro začátek. Takové cvičení, při kterém se budeme cítit dobře a budete cítit „spojení“ se svým tělem. Budete vědět, že je to vědomý trénink a že plně ovládáte své tělo...

Když se vám úspěšně podaří překonat první nejisté tréninky, neusněte na vavřínech. Každý trénink je účinný, ale vaše tělo potřebuje podněty ve všech třech oblastech a to pravidelně a v rovnováze.

Trénink k rozvoji a udržení zdraví a plnohodnotné funkčnosti a výkonnosti do vysokého věku vždy musí obsáhnout: CARDIO LAB & PHYSIO WORK & STRENGTH CLINIC.

Priority se v průběhu života mění, nejprve to bude výkon a atraktivita na prvním místě, později to bude stále více a více zdraví a ve vysokém věku to bude především o udržení kvality života a soběstačnosti. K dosažení těchto cílů bude vždy po vaší pravici stát funkční trénink ve všech 3 výše uvedených oblastech. A funkční trénink nabízí právě sportovní systémy EFPE. Je úžasné, že je mohu s čistým svědomím doporučit jako plnohodnotnou náhradu za personální trénink. Díky didaktickým zkušenostem a propracovanému konceptu lekcí a bohaté nabídce můžete na pravidelných lekcích získat obdobné služby jako od osobního trenéra, jen s tím rozdílem, že díky neustálému rozvoji citu pro přirozený pohyb se svým vlastním trenérem společně s instruktorem vedoucím skupinové cvičení stáváte právě vy.

Využijte tuto jedinečnou možnost a naučte se sami porozumět svému tělu, principům jeho tréninku a uspokojit jeho potřeby.

THE HEALTHY WAY OF LIFE: CARDIO LAB & PHYSIO WORK & STRENGTH CLINIC